Ingrīdai Saulītei 75

Arī TDA Liesma tur būs!!!

Deju svētku mākslinieciskajai vadītājai un Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītājai Ingrīdai Edītei Saulītei – 75. Š.g. 11.decembrī VEF Kultūras pilī, Ropažu ielā 2, Rīgā

plkst. 16.00 Vestibilā
Grāmatas “Ingrīdas Saulītes dzīves un dejas līkloči” Atvēršanas svētki

plkst. 17.00 Lielajā zālē
Rīgas Tautas deju ansambļu koncerts „Dzīve deju rakstiem izrakstīta”

Koncertā piedalās Rīgas pilsētas Tautas deju ansambļi: “Vektors”, mākslinieciskais vadītājs Uldis Šteins, “Dancis”, mākslinieciskais vadītājs Rolands Juraševskis, “Daiļrade”, mākslinieciskā vadītāja Silva Štelfa, “Dzintariņš”, mākslinieciskā vadītāja Olga Freiberga, “Gatve”, mākslinieciskā vadītāja Gunta Raipala, “Liesma”, mākslinieciskais vadītājs Dzintars Zeibots, “Līgo”, mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš, “Rotaļa”, mākslinieciskais vadītājs Gints Baumanis, “Teiksma”, mākslinieciskais vadītājs Jānis Ērglis, “Zelta sietiņš”, mākslinieciskā vadītāja Baiba Šteina un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime”, vadītāja Brigita Čikste.

Koncerta režisore: Anna Jansone
Biļetes – Ls 2.50 (VEF Kultūras pilī vai pie vektoriešiem)
Papildus informācija pa tālr. 67181631

Ingrīda Edīte Saulīte ar savām profesionālajām zināšanām devusi lielu ieguldījumu latviešu tautas deju saglabāšanā un attīstībā. Apveltīta ar radošu iniciatīvu, sekmējusi Latvijas deju kolektīvu izaugsmi un virzību. Kopš 1965. gada bijusi astoņu pieaugušo, septiņu skolēnu un „Rīgai-800” Deju svētku organizatore, deju virsvadītāja-horeogrāfe, kā arī daudzu citu masu pasākumu mākslinieciskā vadītāja-režisore. Ar saviem vērienīgajiem iestudējumiem kuplinājusi Dziesmu un deju svētku koncertus. Vairāk kā 100 talantīgi iestudētajās laukuma deju kompozīcijās iedvesmu smēlusies folklorā, latvju rakstos un zīmēs. Ieviesusi laukuma marķēšanu un izstrādājusi laukuma deju pierakstu sistēmu un metodiku. Viņa ir arī Starptautiskā Tautas deju festivāla „Sudmaliņas” idejas autore un pirmo triju – mākslinieciskā vadītāja. Ar deju lieluzvedumiem piedalījusies Lietuvas un Igaunijas Deju svētkos. Latviešu deju popularizējusi, to mācot semināros Lietuvā, Igaunijā, Ukrainā, Baltkrievijā, Polijā u.c. Viņas uzmanības lokā arvien ir bijusi arī deju kolektīvu vadītāju profesionālā sagatavošana, sistemātiski tiem organizējot seminārus un kursus.

I.Saulītei ir ap 30 publikāciju, tai skaitā sastādīti vairāk kā 10 deju krājumi ar latviešu, igauņu, lietuviešu, poļu u.c. tautu dejām. Īpaši nozīmīgi ir izdevumi – „Deju kolektīvu vadītāju rokas grāmata” (1956), „Latviešu tautas dejas”(1993), „Latviešu tautas deju apdares”(1995) un „Deju svētki Latvijā”(2005).

1995. gadā I.Saulīte par nopelniem Latvijas labā iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci. Un jau vairāk kā 20 gadus Ingrīda Saulīte ir Rīgas pilsētas deju kolektīvu virsvadītājas godā. Vairāku Rīgas pilsētas Dejotāju svētku deju virsvadītāja un koncertu mākslinieciskā vadītāja. Un arī šobrīd Ingrīda Edīte Saulīte ir radošu ieceru pilna, gatavojot 2011.gada Rīgas pilsētas dejotāju svētkus – Deju dienu.