Kā Liesma pie jauniem izejamiem dejošanas tērpiem tika.

Liesmas jaunie tērpi

Liesma ir tikko aizvadījusi 3 nedēļas aktīvā dejošanā, un visgrūtākās izrādījās tās dažas dienas, kurās šo 3 nedēļu laikā mēs NEsatikāmies! Esam visi viens otram ļoti pieķērušies – un kā lai nepieķeras, ja visi ir tērpti jaunos tērpos un izskatās eleganti gan dejojot, gan sēžot skatītāju rindās vai ģērbtuvē, gan gulšņājot brīvajā laikā, kad dejo citi, gan spēlējot volejbolu Ķīpsalas hallē?

Šīs laimīgās 3 nedēļas jaunos treniņtērpos ir iepriekšējo mēnešu smagā darba augļi. Bet šoreiz ne par tiem augļiem, kas rodas, līdzinoties, stiepjot kājas, skatoties uz partneri, dejojot pret dejas ceļu, turot stingri rokas, lecot „uz viens” vai sasitot plaukstas „uz trīs”… Šoreiz izpaudās citi liesmiešu talanti, kā arī izpaudās sen zināmais fakts, ka Latvija sastāv no daudz labiem cilvēkiem. Šoreiz par jauno dejošanas tērpu ceļu pie Liesmas!

Liesmas dejotāju tērpu dizaina izveide sākotnēji bija ļoti organiska – ņemot labākos piemērus no jau esošajiem svārciņiem Liesmas meitenēm un biksēm Liesmas puišiem. Arī krāsa – tumši zilā, liesmai pretējā, vēsā krāsa – bija viegla izvēle, jo bija iepriekš izmantota puišu krekliem. Toties par krekliņu dizainu mums jāpateicas Jāņa O. radošumam un Lienes Š. kritiskajam skatam, kā arī reklāmas kompānijas Abi2 maketētājai Sanitai.

„Pati ideja par tērpa vizuālo noformējumu galvā jau bija kādu laiku. Bija trīs elementi, kurus gribēju iekļaut – liesmas logo, tautiskie raksti un Lielvārdes josta, kura jau parādījās arī Liesmas 65 gadu jubilejas koncerta noformējumā. Dažas negulētas naktis un dizains bija gatavs. Sākotnēji gan skices līmenī, kura tad tika nosūtīta Abi2 datorgrafiķei Sanitai, kura tad to visu salika tā, kā tas bija nepieciešams drukāšanai. Tagad sajūtas ir ļoti pozitīvas – pašam patīk kā Liesma šobrīd izskatās, īpaši jau meitenes. Patīk arī, ka no citiem kolektīviem ir pozitīvas atsauksmes,” saka Jānis Ozoliņš, Liesmas neoficiāli oficiālais dizaineris.

Par dejošanas tērpu izveidi kopumā liels un mīļš paldies jāteic reklāmas kompānijai Abi2. Kopā ar mūsu pašu sirsnīgo Lienīti un nenogurdināmo Jāni O., kā arī Abi2 komandu rīkotājdirektora Raivo Milberta un maketētājas Sanitas gādībā, Liesmas tērpu izveide tika pabeigta laikā. Tas viss, pateicoties Abi2 draudzīgajam atbalstam, printētāju veiklajām tehnoloģijām (izmantojot sublimācijas druku), kā arī šuvēju aroda prasmei.

Lienīte par Abi2 darbu saka: „Raivo pašaizliedzīgi veltīja savu laiku, lai palīdzētu rast labāko risinājumu Liesmas tērpiem. Toties par Sanitu radās iespaids kā par ļoti jauku un vērtīgu darbinieku, jo viņa ir vairāk nekā tikai maketētāja – viņa pārzina šo ražošanas procesu no A-Z!”

Visbeidzot, tērpu finansiālā atbalsta iegūšana prasīja visas Liesmas un teju visas Latvijas atbalstu, jo par savu LaboDarbu – deju – ieguvām līdzekļus no Labiedarbi.lv jūlija fonda. Starp citu, šajā nedēļas nogalē, kuru gan Liesmas dejotāji, gan pārējie 2300 Rīgas dejotāji pavadīja Ķīpsalā no labas sirds un siltas mīlestības pret deju, bija skaidrs, ka deja IR viens no daudzajiem Latvijas labajiem darbiem un talantiem, ar ko lepoties! (Otrdien mēģinājumā pie mums bija ieradušies Labiedarbi.lv pārstāvji, lai mūs nofilmētu, sabildētu un nointervētu jaunajos tērpos. Drīzumā ziņosim, kur var redzēt video.)

Vēl neliels citāts no Liesmas vadītāja Jāņa Marcinkēviča par jauno tērpu dizainu: „Uz krekla Liesmas logo meitene ir labajā pusē, bet puišiem pie sirds, kreisajā pusē, ir tās ĪSTĀS Liesmas meitenes!”

Paldies visiem par neatslābšanu visas vasaras garumā – Liesma ir spēks! Tiekamies jau šovakar Ķīpsalā, Rīgas Dejotāju svētku ģenerālmēģinājumā 20:00. Bet rīt, 19:00 kopā ar pārējiem kolektīviem gaidīsim jūs uz pašu deju lielkoncertu! Toties pēc koncerta piektdien daži liesmieši turpinās neatslābt, jo ballē Liesma būs sagādājusi patīkamu pārsteigumu visiem Rīgas dejotājiem! Uz tikšanos!