Liesma piedalīsies 17. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla atklāšanā!

Turpinot gadskārtējo tradīciju priecēt ikvienu interesentu, 17. Starptautiskā Baltijas baleta festivāla atklāšana notiks dzelzceļa stacijā piektdien, 27.aprīlī, plkst. 17. Šogad atklāšana izcelsies ar krāsainu programmu – dažādu tautu dejām no klasiskā baleta līdz pat čigānu temperamenta izpausmēm dejā, informē festivāla pārstāve Vita Stiģe-Škuškovnika.
Festivāla atklāšanas koncertā ar īpaši veidotu horeogrāfiju dažādu tautu dejām uzstāsies pazīstamais TDA «Liesma», izrādot sirtaki un čardašu. Savukārt ar kontrastējošiem klasiskā baleta priekšnesumiem pārsteigs Latvijas Nacionālā baleta dejotāji. Atklājot dejas burvību, uzstāsies arī tautas deju ansamblis «Uguntiņa», kas ir viens no senākajiem, tradīcijām bagātākajiem bērnu deju kolektīviem valstī.
Atklāšanas koncerta košākā intriga būs čigānu ansamblis «Ame Roma», kas pārsteigs ar čigānu mūziku un dejām. Kolektīva neatkārtojamais stils, spilgtie tautastērpi un ugunīgais temperaments iekaro skatītāju sirdis. «Ame Roma» (Mēs, čigāni) tika izveidots 1976.gadā. Kolektīvs bija ieguvis popularitāti PSRS, bet vēlāk apbraukājis daudzas Eiropas valstis. Šodien «Ame Roma» sastāvā uzstājas vairāku paaudžu mākslinieki. Grupu vada leģendārais maestro Arturs Kopiļenko, kurš uz skatuves ir jau kopš 1957.gada.
«Priecājos, ka savā krāšņumā un daudzveidībā jau septiņpadsmito gadu Latvijā notiks Starptautiskais Baltijas baleta festivāls. Tāpat esmu pateicīga t/c «Origo» vadītājam Aleksandram Ņemirovskim par brīnišķīgo sadarbību un iespēju jau kopš 1999.gada atklāt festivālu tieši t/c «Origo» dzelzceļa stacijā. Aicinu visus dejas mīļotājus nepalaist garām šo neatkārtojamo notikumu!» stāsta festivāla direktore Lita Beiris.
Kā jau iepriekš ziņots, 17. Starptautiskais Baltijas baleta festivāls notiks Rīgā un Preiļos no 27. aprīļa līdz 28. maijam. Šogad mākslas cienītājus tas priecēs ar pasaules baleta zvaigžņu parādi Galā koncertā, Spānijas un ASV baleta dejas izrādēm, mākslas izstādēm, kino filmām par vācu dejas leģendu Pīnu Baušu un dejas šovu ar ekskavatoru. Pirmo reizi Starptautiskais Baltijas baleta festivāls pieteica sevi 1996.gadā.