Dzirkstelītei 50!!!

DSC_0010Ir pagājis mazliet laiks kopš lielā koncerta Baltajā Namā vai vēl cēlāk sakot Latvijas Nacionālajā Operā. 07.janvāris bija gara, gara diena. LNO mēģinājums sākās jau no rīta plkst. 11:00 un viss tika mēģināts cauri, tad tik maziņš brīdis atelpas, kuru grūti saukt par atelpu, jo bija jāsalasa visi tērpi dejām un dažam labam Liesms dejotājam, kurš skaitījās arī Dzirkstelītes veterāns kopā sanāca no 12-14 dejām. Un katram tērpam sava blūze, zeķes, lakatiņi, matu lentas, vainagi, pārpieri, cepures, ziedi, saktas, slenģenes, villaines, aubes, mazie, vidējie un lielie apakšsvāriki  – arī leģendārie tilla apakšsvārki – tas viss prasa laiku, daudz laika. Matu pīšana lielā skaistā bizē.

Liesmā daudzas meitenes to māk darīt, bet uz koncertiem to uzticam tikai pašām labākājām bižu pinējām, kas ir Liesmā un PALDIES viņām, jo mati vienmēr ir sakopti līdz galam visām dejotājām.  Tad, maziņš brīdis, lai kopā sanāktu uz “Trīs,četri – HA”! Un mazā uztraukumā par to vai pietiks spēka lielajai skatuvei un uzticamajiem skatītājiem, devāmies uz skatuvi.

Un pēc brīža sākam. Un pilnīgi nesaprotamu iemeslu dēļ, sākot dejot, visi atguvās tā, it kā pēdējo mēnesi nekādas lielās slodzes nebūtu bijis (lai gan mēģinājumi bija bieži, ilgi  un nogurdinoši), bet šī skatuve deva vēlreiz spēku, spēku deva arī apkārt esošie dejotāji, kas ar prieku acīs, plecu pie pleca viens ar otru izdejo un izbauda šo dienu, kam tik ļoti gatavojāmies ilgtermiņā! Koncerts bijis tik baudāms, ka skatītājiem nemanot esot pienākusi koncerta pirmās daļas pēdēja deja, tas laikam ir pats izcilākais rādītājs!

Tik pat fantastikās emocijās pagāja koncerta otrā daļa. Tad, kā jau pieklājas, tika sveikts Jubilārs – paldies sveicējiem. Arī paši dejotāji tika pie ziediem un dāvanām. Tā ir neaprakstāma sajūta, kad stāvi uz lielās skatuves, apziņa, ka šī bija Imanta mīļākā skatuve, tas emocijas papildināja vēl vairāk. Kādam tā bija pirmā reize, kādam otrā vai vēl kāda cita, kādam, iespējams tā bija pēdēja reize uz šīs skatuves – jo ne jau tik bieži gadās šāda iespēja dejot uz lielo mākslinieku skatuves. Dejot, tas ir skaisti, un šādu koncertu dēļ Tu saproti, cik bagāts Tu esi – jo Tu vari daudz, Tev ir apkārt cilvēki, mūzika, emocijas, dažāds rakturs un fantastiski cilvēki, kas Tev to ir iemācījši.