Dziesmu un Deju svētku drudzis.

webp

Lai arī ir pagājis teju mēnesis , sarunās un atmiņās joprojām turpina figurēt šīs vasaras dejotāju un dziedātāju Top 1 notikums – XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki .

Liesma savu ‘’kopdzīvi’’ uzsāka pāris dienas pirms pašiem svētkiem – deju nometnē Liepupē , kur pieslīpējot pēdējos soļus, skatienus un zīmējumus gatavojās svētkiem un ,galvenokārt, deju kolektīvu fināla skatei. Un liels bija mūsu prieks uzzinot , ka darbs nesis augļus – 2.vieta un neviltots prieks un emocijas ,kas ļāva mums ar lielu pacilātību uzsākt mēģinājumus savās deju svētku 2. (vai pat pirmajās , kā reizēm likās) mājās – Daugavas Stadionā.

Nedēļas laikā laiks mūs lutināja ne pa jokam, stadions burtiski kūpēja zem mūsu kājām neļaujot ne mirkli stāvēt mierā, lai varētu ļauties dejas maģijai. Mēģinājumi no agra rīta līdz vēlam vakaram gan Daugavas stadionā, gan Mežaparkā, dienas paskrēja nemanot…
… un Tu attopies pusstundu pirms pēdējā koncerta Daugavas stadionā , nemiers pakrūtē un atmiņās uzjumdī nedēļas notikumi. Atceries? Negulētās, bet aizraujošās naktis, kopīgās diendusas stadiona manēža, kopīgās pusdienas, smiekli,vudu lellītes,garās stundas mēģinājumos,lietus pārsteigums koncerta vidū, ‘’Daiļās… laukumā! ‘’ un lāču dziesmu popūrijs gatavojoties koncertiem.

Mēs katrs būtu ar mieru nedaudz patīt laiku atpakaļ, nē – neko nemainot, bet vēlreiz piedzīvojot tās emocijas, to mieru vai tieši pretēji nemieru.
Lai arī slodze bija liela, kopā gan stadionā ,gan Mežaparkā tika aizvadīti 5 koncerti, 2 ģenerālmēģinājumi un gājiens,kas vienmēr ir emocionāli pacilājošs , bet vai tad dejotāji iedomājas par ko pasūdzēties? – protams ,ka nē! Smaids no mūsu sejām nepazuda ne mirkli, jo apkārt vienmēr bija mūsu ģimene – Liesmieši, kas ar savu liesmojošo dejotprieku spēja iepriecināt jebkuru.

Paldies ik katram, kurš svētkos bija kopā ar mums gan sirdī ,gan klātienē. Paldies arī mūsu lieliskajiem pedagogiem – Jānim,Margai,Marianam un Andrim,mūsu klaviermeistarēm – Irēnai un Sandrai , protams arī mūsu lieliskajam tērpu gariņam – Dzintriņai!