Liesmojošā Londona!

lido

Oktobra vidū no 18-22. oktobrim TDA ”Liesma” devās ceļā uz Londonu, lai piedalītos deju festivālā un satiktu Londonas latviešu dejotājus ”Londona dejo” , ar kuriem mūs saista vēsturiska draudzība jau 25 gadu garumā.

Jau pirmajās stundās Londonā sajutāmies kā mājās , gaidīti – draudzīgi latviešu taksisti, pozitīva gaisotne, zupa un rupjmaize ar latviešu mūziku fonā. Radās tāds nedaudz smieklīgs jautājums – vai mēs tiešām esam Londonā? Protams, par to mums atgādināja nedaudz svešā vide un arī automašīnas izdomājušas braukt nedaudz citādi, bet tas nebija traucēklis. Lai arī tikko bijām nolaidušies Londonā drīz jau ķērāmies klāt mēģinājumam, kurš pagāja draudzīgā gaisotnē kopā ar “Londona dejo” dejotājiem, pēc mēģinājuma turpinājām kopīgo vakaru “Daugavas Vanagu” mājas pagrabiņā jau brīvākā gaisotnē!

2.dienā jau bija pienākusi ilgi gaidītais koncerts, uz kuru bija ieradušies vairāki svarīgi viesi , vietējie latvieši , mūsu draugi Londonā , kā arī tādi viesi kā Latvijas vēstnieks Lielbritānijā un pazīstamās horeogrāfes no Latvijas – Maruta Alpa un Gunta Skuja. Koncerts iesākās ar Imanta Magones horeogrāfēto ”Ģērbies saule sudrabota” , kur vienotā solī sadejojām kopā ar Londonas dejotājiem. Vēlāk mēs sniedzām savu dāvanu ”Londona dejo” vadītājām Viktoram Grigulim , izdejojot viņa deju ”Saules rats” kā arī uzdāvinot šīs dejas ierakstu, lai tas glabājas ne tikai siltās atmiņās. Koncertā izdejojām gan par klasiku kļuvušās dejas, gan sava vadītāja Jāņa Marcinkeviča horeogrāfijas. Koncerts visiem klātesošajiem bija visai emocionāls , lai arī fiziski grūts, tomēr smaids nepazuda un bijām gatavi līksmot līdz rītam, jo Londona taču nekad neguļ!

Koncerts bija aiz muguras un varējām ļauties Londonas burvībai – mazās ieliņas, greznā arhitektūra un smaidošie cilvēki. Lai arī pa dienu Londonu iepazinām katrs pēc saviem ieskatiem, vakarus vienmēr pavadījām kopā un mēs nebijām vieni, jo protams, ka uz saviem kopīgajiem vakariem aicinājām arī “Londona dejo” dejotājus , kuri nu jau mums ir kļuvuši par labiem draugiem un bija ar mums vienmēr kopā!

Šīs 5 dienas “Liesmas” dejotājiem paliks siltās atmiņās un tāpēc. Mēs vēlamies pateikties visiem “Londona dejo” dejotājiem kuri mūs silti uzņēma savās mājās un protams arī vadītājam Viktoram Grigulim! Ceram, ka šī draudzība tikai stiprināsies un jau drīzumā redzēsim Jūs ciemos arī Latvijā!