Caur ērkšķiem uz zvaigznēm!

Aprīļa noslēgums Rīgas pilsētas deju kolektīviem bija gaidīts jau no paša sezonas sākuma, kad guvām pirmo ieskatu Deju svētku repertuārā, ko nāksies atrādīt deju svētku skatē. Mūsu īpašais datums šogad bija 30.aprīlis, kas gadu atpakaļ visai lielajai Liesmas saimei bija īpašais 70.jubilejas koncerta datums. Šogad gan pavisam neierasti – dejojot uz 10×10 laukuma k/p “Ziemeļblāzma” zāles vidū atrādījām savas izvēlētās skates dejas – “Ir 1873.gads. Dimd Rīga” un “Dod man spēku, dod man laiku” . Abas dejas ir pilnas ar mīlestību pret savu dzimteni un vienam pret otru! Skates diena ar īpaši skaistu laiku un īpaši pacilātām emocijām, pateicoties lieliskajam atbalstam noslēdzās ar iegūtu augstāko pakāpi, kas ir tikai mazs solītis 2018.gada Deju svētku virzienā!

Tomēr ar skati sezona noteikti nebeidzas, apņēmības pilni, atgriezāmies deju zālē uzreiz pēc Maija svētkiem. 4.maijā daļa no dejotājiem devās Tautas tērpu gājienā cauri Vecrīgai, izrādot savus spožos un skaistos tautastērpus, bet jau 6.maijā devāmies koncertēt uz Medņevu – emocionāli bijām nobrieduši, ka jāveic garš, jo garš ceļš uz pašu pierobežu, kur 30 gadu jubilejā devāmies sveikt Medņevas etnogrāfisko ansambli, ar kuru vairākus gadus atpakaļ veidojās lieliska sadarbība gan Imantam Magonem, gan Jānim Marcinkevičam, kurš sadarbībā ar ansambli radījis vairākas horeogrāfijas. Jāsaka gan, ka ceļš gan turp, gan atpakaļ neiztika bez pārbaudījumiem, bet tas lai paliek dejotāju atmiņu vēstures lapaspusēm! Uzņemšana Medņevā bija lieliska – jau atbraucot tikām cienāti ar ļoti sātīgu putru, kas gatavota turpat uz dzīvās uguns. Lai arī nācās dejot uz visai slidenas virsmas, tas netraucēja dāvāt prieku visiem sanākušajiem skatītājiem, kas izstaroja ļoti patīkamu sirsnību. Latgalieši neliek vilties un ar savu laipno uzņemšanu atstāj platu smaidu jebkura dejotāja sejā!

Nākamie koncerti gaidāmi, ikgadējā koncertā Lietuvā 20.maijā, kā arī sezonas noslēguma koncertā 27.maijā k/p Ziemeļblāzma ( Biļetes “Biļešu Paradīze” kasēs, kā arī internetā”) , tomēr jūnijā aizvadīsim savu pēdējo izbraukuma koncertu – koncertā “Olgas ielūdz” Kandavā!