Liesmas Olimpiskās spēles – Varavīksnes skrabble!

Šī gada karstākajā dienā, 12.augustā, Liesmotāji dienu iekurināja vēl karstāku. Kā gan tas ir iespējams?! Spēlējot Scrabble…jā, spēlējot Human Scrabble!
Sestdienas rītā ap plkst.11.00, kad saule jau gaisu iesildījusi,jau otro gadu pulcējāmies viesu namā “Bramaņi”, lai divas dienas nodotos sportiskām aktivitātēm mūsu Liesmas Olimpiskajās Sporta spēlēs. Tā kā, šī gada sporta spēļu nosaukums bija “Varavīksnes Scrabble”, dejotāji laicīgi tika sadalīti komandās pa krāsām- zaļā, zilā, sarkanā un dzeltenā. Ierodoties spēļu norises vietā, katram dalībniekam pirmais uzdevums bija izlozēt vienu burtu un otru-izvēlēties, lai pēc tam abus burtus varētu uzpūst uz savas komandas krāsas krekliņa.

Pirmajā dienas daļā, dejotāji nodevās komandu individuālajām spēlēm. Kā viena no tām bija sabiedrībā populāru melodiju dungošana un minēšana. Dalībnieki varēja pārbaudīt arī savu kāju pirkstu veiklību, zvejojot ārā no ūdens stikla bumbiņas. Noskaidrojām arī to, cik labi viens otru pazīstam Atmiņas spēlē un vai pietiekami labi uzticamies vienam komandas dalībniekam, kad pārējiem ir aizsietas acis. Savukārt otrajā dienas daļā, ieslēdzām sevī vēl lielāku sacensību garu, spēlējot netipisku futbolu, zināmu kā Pensionāru jeb Lēno futbolu, kur dalībnieki nedrīkstēja skriet. Karstāko saules svelmi izbaudījām cīnoties par Frīsbija sķīvīša noķeršanu. Izspēlējām arī citas jaunas un vēl neiepazītas, kā arī vecas un sen nespēlētas spēles.


Paralēli visām sagatavotajām spēļu disciplīnām, katrai komandai bija jāparūpējas par vēl intensīvāku punktu krāšanu. No burtiem, kas atradās uz katra dalībnieka krekliņa, dienas gaitā bija jāveido un jāfotogrāfē vārdi, par ko arī dienas beigās, gluži kā spēlē “Scrabble”, tika skaitīti punkti. Šajā brīdī arī organizatoru komanda atklāja sev jaunus un vēl pavisam nedzirdētus vārdus.
Āķīgākam dienas noslēgumam, komandas atbildēja arī uz 20 erudīcijas jautājumiem, pēc kā sekoja nakts orientēšanās un svinīgs lāpu gājiens organizatoru pavadībā uz pēdējo kontrolpunktu, kur katram komandas kapteinim vēl bija jāveic pats, pats piņķerīgākis uzdevums- pupiņ-zirņu šķirošana. Ar to nu gan vienai karstai un sutīgai vasaras dienai pietika, tāpēc laiks bija baudīt karsto “Bramaņu” pirtiņu, silto vasaras nakti un atvēsinošo peldi piemājas ūdeņos.
Ar svaigo rīta dvesmu kopā ceļoties, kopā rīta rosmi pildot un kopā brokastojot, parādījās arī iepriekšējā dienā izteiktās vārdu pērles, par kurām kopā sirsnīgi izsmieties. Taču pašas spēles vēl nav galā. Iededzot vēl spožāku Liesmas Olimpisko spēļu liesmiņu, komandas nodevās rīta stafetei ar, mums tik ļoti iemīļoto, sauso baranku ēšanu noslēgumā!


Svinīgas runas sakot, apbalvojot amizantākos un īpašākos spēļu dalībniekus, tai skaitā arī pirmās vietas ieguvējus- Zaļo komandu jeb Zaļos Kāpostiņus, aptveram, ka 2 dienas paskrējušas zibenīgi. Lūk, tieši tik krāsaini, aktīvi, smieklīgi un, pats galvenais, ar lielisku atmosfēru un priecīgu kopā būšans sajūtu mēs pavadījām šo laiku, lai jau pēc 2 nedēļām atkal aktīvi uzsāktu jauno Dziesmu un Deju svēku sezonu! Uz tikšanos mēģinājumos, Liesma!
Prieks Kopā Būt! /Ieva Š./

Visi spēļu dalībnieki no savas puses vēlas pateikties lieliskajiem organizatoriem, kuri šī gada spēles padarīja par patiesi leģendārām, jo beidzot mums ir pašiem savs ceļojošais kauss un karogs! Šī gada spēles mums ļāva ne tikai lieliski pavadīt laiku un pasportot, bet arī saliedēties un paasināt prātus. Tagad ik viens no mums ir pārliecināts par to, kāds nr. ir uz puišu ģērbtuves durvīm un cik burtu garšs ir garākā ezera nosaukums! Spēles atklāja arī daudz jaunus talantus – uzzinājām, kurš no puišiem pieprot špagatu, kurš spēj izcili spēlēt frīsbiju, kā arī kuram ir veiklākie kāju pirksti vai kurš var nopeldēt garākos gabalus! Priecājamies un baudām kopā būšanu arī turpmāk!