Dziesmu un Deju svētki

Vai ir dzīve pēc Dziesmu un Deju svētkiem? – Jā, protams, turklāt tai ir jauna vērtība – skaistas un neaizmirstamas atmiņas par skaisto nedēļu, kas pavadīta kopā ar tūkstošiem entuziasma, patriotisma un mīlestības piepildītiem ļaudīm no visas Latvijas.

Šajos Dziesmu un Deju svētkos mums bija īpaša iespēja piedalīties vairākos lieliskos pasākumos, bet nedaudz sīkāk par katru no tiem:
Šoreiz neierasti , bet svētkus atklājām ar svinīgo, ļoti, ļoti gar
o, visai vēso, bet mīlestības piepildīto Svētku dalībnieku gājienu, kur nesām ne tikai Liesmojošas vēstis, bet kā vienmēr centāmies izskatīties gaiši un starot, jo mīlam to, ko darām.

Tā kā svētkos miegs tiek atstāts 2. plānā, tad paspējām arī agri, agri no rīta paviesoties oficiālajā Svētku studijā pie Brīvības pieminekļa, kur noslēdzām akciju “Vienoti – dziesmā, dejā un asinsritē” , kas cerams ir iedvesmojusi ne vienu vien dziedātāju un dejotāju pievienoties lieliskajai donoru kustībai!

Vienas no lieliskākajām emocijām Liesmas dejotājiem sagādāja koncerti “Vēl 100 gadu dejai” Arēnā Rīga, kur izdejojām Liesmojošo “Spēlē, spēlmani” , kas lika ietrīsēties katrai sirds stīgai. Dejas būtību laukumā lieliski parādīja mūsu pašu vadītājs, šoreiz Virsvadītājs Jānis Marcinkevičs, kurš pierādīja, ka nav nepieciešams izcelt kādu kolektīvu atsevišķi, jo visi laukuma kolektīvi dejoja kā viens veselums – vienotos tērpos, godinot deju un tās radītāju – Imantu Magoni. Vēl koncertā izdejojām cēlo “Gatves deju” , vīrišķīgo “Es izjāju Prūšu zemi”, kā arī īpaši aizkustinošo “Aiz ezera augsti kalni” , kura 2. Arēnas koncertā izraisīja asaru jūru ne vienam vien dejotājam un skatītājam.

No vieniem svētkiem – pie otriem. Atlikušo nedēļu pavadījām Daugavas stadionā gatavojoties deju lieluzvedumam “Māras zeme” . Laiks mūs šoreiz gan lutināja ar sauli, gan lika atveldzēties, tomēr guvām jaunas emocijas no apkārt valdošās enerģijas, jo katru reizi gan uzejot uz laukuma, gan noejot no tā – emocijas burtiski sprāga. Jo viens ir gūt enerģiju no skatītājiem, bet pavisam kas cits gūt enerģiju no blakus esošajiem dejotājiem, kas neatkarīgi no vecuma – viens otru atbalstīja ļoti īpaši.

Viens mazāk oficiāls, tomēr vienmēr ļoti gaidīts notikums ir dalībnieku balle Daugavas stadionā – kopā, vienoti un līdz rīta gaismai!
Un ak vai! Tas laiks paskrēja ļoti ātri, attopoties Svētku noslēguma koncerta dienā. Jāuzteic, ka par spīti iegūtajam nogurumam, bija ļoti saviļņojoši stāvēt tur – lielā kopkora priekšā, dziedāt un svinēt svētkus kopā ar tūkstošiem dziedātājiem – neliegsimies arī šeit brīžiem notecēja emociju piepildītas asariņās pār vaigiem, jo ir taču skaisti, ka mums ir tādi svētki, kas vieno!

Jā, tāda tā dzīve pēc svētkiem – saviļņojošu atmiņu pilna! Priecāsimies par mums dāvātajiem mirkļiem kopā!