Jaunolaines pavasaris

Maija ieskaņā neilgi pirms māmiņdienas, 11. maijā, ciemojāmies pie saviem draugiem Jaunolainē – JDK Kalēja.

Neskatoties uz apmākušos laiku un lietus lāsēm, kas itin viegli šad tad skāra zemi, Liesmieši piedejoja prieka pilnu Jaunolaines Kultūras nama skatuvi, sadejojoties ar dažādiem Rīgas un Pierīgas kolektīviem.

Mēs izdejojām gan jau iepriekš redzēto “Es gulēju maigu miegu”, gan divas šīs sezonas pirmizrādes – “Sasala jūrīna” un “Ļauj ievām noziedēt”. Satraukums par pirmizrādēm visiem bija liels, bet prieks par padarīto darbu un sniegumu to veikli apslāpēja! Uztraukumam papildus odziņu piešķīra pārģērbšanās satraukums – vien pāris deju laikā lieliskās kolektīva
meitenes no cēlā Puzes tērpa ielēca draiskajā Alsungas sarafānā, bet pēc tam vēl īsākā laikā Alsungu atkal pārveidoja par cēlu tērpu, lai izdejotu “Sasala jūrīna”.

Šis koncerts mums dejotājiem bija īpašs ne tikai ar divām jaunajām dejām un ašo tērpu maiņu, bet arī ar Latvijas hokeja izlases uzvaru pār Austrijas valstsvienību – gribētos domāt, ka raitais dejas solis palīdzēja mūsējiem Bratislavā gūt lielisko rezultātu (5:2). Spēlei sekoja līdzi ne tikai Liesmas dejotāji, bet gan visi deju kolektīvi, kas vienoja visus kā vienu lielu kopumu.

Paldies JDK Kalējam par silto un mīļo uzņemšanu un paldies Jaunolaines Kultūras namam par lieliska koncerta organizēšanu! Deja ir tieši tas, kas vajadzīgs, lai ieskandinātu pavasari tā pa īstam!