Greizais Kompass

Pagājušo sestdienu liesmojošie aizvadīja skrienot, asinot prātus un vienkārši lieliski pavadot laiku – īsāk sakot, mēs piedalījāmies TDA Dardedze rīkotajās sacensībās “Greizais kompass”. Kurš to būtu domājis, ka Saldū ir tik daudz kalnu!

Īstā sacensība vienmēr sākas augusta beigās, kad tiek izsludināta pieteikšanās Kompasam. Neskatoties uz to, ka divu minūšu laikā pēc sacensību izsludināšanas jau bijām pieteikušies, mūsu anketa bija jau septītā pēc kārtas. Nepilnu piecu minūšu laikā visas vietas uz Kompasu jau bija aizņemtas. Pirmais stress aizvadīts, jāsāk cītīgi gatavoties pašām sacensībām – jāvienojas par koptēlu. Diskusijas notika vairāku dienu garumā – pēc ideju iesniegšanas un demokrātiska balsojuma noturēšanas nolēmām, ka uz Saldu brauksim kā darba rūķi.

5. oktobra agrā rītā sēdāmies autobusā uz Saldu, kur pa ceļam izklaidējām gan paši sevi, gan savus ceļa biedrus DA Daiļradi ar Liepājas šosejas bingo, kur tīri netīšā kārtā uzvarēja visi reizē, kad autobuss nonāca galapunktā. Pēc izkāpšanas no mūsu uzticamās karietes, Liesmas rūķi un rūķenes apņēmības pilni devās cīņā par Greizo kompasu. Katru maršrutu plānojām un pētījām pamatīgi, lai skrējiens būtu maksimāli ātrs un loģisks un lai liesmojošie rūķēni nenogurtu pārāk ātri.

Viena no lietām, ko noteikti nevarējām izplānot, bija laika apstākļi. Saule un lietus mākoņi konstanti nomainīja viens otru, lai ne mirkli Kompasa dalībnieki nevarētu atslābt. Paspējām pat izskriet cauri asai krusai, kur visi izmirkām līdz pēdējai rūķu cepures vīlītei. Jāpiemin, ka ne slapjie uzdevumi, ne lietus, ne krusa un noteikti arī ne vējš neapturēja mūs no garšīgā saldējuma baudīšanas sacensību laikā, ko mums sagādāja Greizā kompasa organizatori.

Plānošanas stratēģija izrādījās veiksmīga, jo finišējām ceturtie pēc kārtas ar stundas rezervi, uzsverot uz to, ka izpildījām pilnīgi visus uzdevumus. Kopvērtējumā ieguvām 14. vietu, ar ko arī lepojamies, jo galvenais bija piedalīties un lieliski pavadīt laiku kopā ar savu liesmojošo ģimeni.

Zemais starts nākamajam kompasam jau ir ieņemts. Gaidām signālu sākt!
Paldies TDA Dardedzei par pasākumu!