GK2021 – laumiņas un burvji

Protams, ka arī šis gads nepagāja bez piedalīšanās „Greizajā kompasā”, kas norisinājās 2. oktobrī Ziemassvētku kauju muzejā. Šī gada tēma bija „Septiņjūdžu mežs un citi zvēri”, kur pārvērtāmies par „Liesmas” laumiņām un burvjiem.

Diena sākās ar maģiskajām pārvērtībām, kur „Liesmas” dāmas kļuva par maigajām, mirdzošajām laumiņām, toties puiši – noslēpumainajiem meža burvjiem. Satikāmies Ziemassvētku kauju muzejā un uzreiz kļuvām par vienu veselu. Mūs vienoja smiekli, smaidi un vēlme iet uz priekšu izpildīt uzdevumus.

Patiesi interesanti ir tas, ka pie katra uzdevuma bija parole, kur katru reizi bija jānoskaita no galvas kāds no latviešu valodā zināmajiem mēles mežģiem. Jau piedzīvojuma sākumā mēs devāmies uz purva pusi, cauri tumšiem mežiem un lieliem grāvjiem – jo kādēļ gan iet pa ceļu, ja varam izvēlēties grūtāku maršrutu? Tā arī visi kopā gājām, skrējām, pildījām uzdevumus – gan ar prātu saistītus, gan precizitāti, gan ātrumu, runas veiklumu, dzirdi.

Pats svarīgākais ir tas, ka arī šādā situācijā, kas pagaidām notiek Latvijā un pasaulē, varējām būt kopā, varējām parādīt sevi no labākās puses – liesmojošus. Rezultātā ieguvām tikai 27. vietu, toties dienas piedzīvojumi, uzdevumi, kopā pavadītais laiks ir vislielākais mūsu ieguvums. Kopā mēs esam spēks!