Uzņemšana

Par TDA Liesma pamatsastāvu…
„Liesma” – lepnā un cēlā, latviski elegantā, ziemeļnieciski atturīgā un reizē azartiskā un spožā. Jā, arī drosmīgā „Liesma”, kas joprojām kopj gan latviešu, gan cittautu skatuves dejas tradīciju un apliecina, ka mēs patiesi varam lepoties ar saviem horeogrāfiem, ar saviem dejotājiem Kā jau katru sezonu, arī šogad tiks uzņemti jauni dejotāji TDA Liesma pamatsastāvā. Bieži tiek uzdoti jautājumi, kas būs jādara uzņemšanas konkursā, un kādi dejotāji tiks uzņemti. Atbildot uz to, jāsaka, ka uzņemšanas konkursā tiek pārbaudītas dejotāju prasmes latviešu tautas dejā, tiek izpildīti dažādi latviešu tautu deju pamatsoļi, pārbaudīta dejotāju koordinācija. Lai paaugstinātu savas iespējas iekļūt sastāvā, meitenes tiek aicinātas nākt kopā ar partneri. Nav noteikts skaits, cik dejotāju katru sezonu tiek uzņemti, tomēr viss atkarīgs no tevis paša. Nav arī noteikti vecuma ierobežojumi, lai dejotu TDA Liesma. Tiek gaidīti dejotāji, kuri uzskata, ka ir piemēroti jauniešu deju kolektīvam.

Viens no aktuālākajiem jautājumiem ir – vai es tikšu dejās? Galvenokārt tas ir atkarīgs no attieksmes, vēlēšanās dejot un mēģinājumu apmeklējumiem. Dejās var tikt jau pirmajos mēģinājumos vai arī tad, kad tiek sasniegts zināms deju prasmes līmenis. Tātad, tas ir atkarīgs no katra paša. Nākot uz uzņemšanu, ir jāņem līdzi dejošanai piemērots ērts apģērbs un apavi.

Kāpēc izvēlēties tieši TDA Liesma?
Liesma ir viens no vadošajiem TDA Latvijā jau vairāk nekā 75 gadus. Liesma vienmēr ir atšķīrusies ar savu stilu dejojot ne tikai latviešu dejas, bet arī cittautu dejas un moderno baletu. Liesmai vienmēr ir bijuši savi skatītāji, kuri Liesmu ir mīlējuši pat tad, kad tā ir palikusi žūrijas nesaprasta deju skatēs. TDA Liesma mēģinājumi notiek pašiem savā trīs stāvu ēkā, kurā ir trīs deju zāles un viena no lielākajām tautas tērpu noliktavām Latvijā. Liesma, tas nav tikai deju kolektīvs, bet draugi uz mūžu, ar kuriem kopā sagaidīt Ziemassvētkus un svinēt Jāņus, sportot un ballēties.

2022. gada uzņemšana 23., 25. augustā un 6., 8. un 13. septembrī plkst. 18:30 Pamatskolā "Rīdze", Krišjāņa Valdemāra ielā 2